Fotografia i filmowanie z powietrza

Fotografia Filmowanie

 

Drony do zdjęć i filmów

 

Bezzałogowe statki powietrzne czyli tzw. drony to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin nowoczesnej technologii na polskim rynku. Zdecydowanie fotografia oraz filmowanie z perspektywy lotu ptaka to najczęściej spotykane w Polsce zastosowanie takich rozwiązań.

Obecnie, kiedy rynek dronów w Polsce jest już bardzo dobrze rozwinięty, nie trzeba już korzystać z klasycznych i zarazem drogich usług lotniczych. W tematyce fotografii oraz filmowania lotniczego, samoloty oraz helikoptery pozostają już dawno w tyle. Teraz rozpoczęła się era dronów! Bezzałogowe statki powietrzne mają o wiele większe możliwości, a materiał z ich pokładu pozyskać można w naprawdę przyzwoitych cenach. Jakich? Warto w tym celu skorzystać z naszej Wyszukiwarki Dronów, gdzie porównać można najlepsze oferty od polskich operatorów.

 

Zdjęcie drona
Zdjęcie drona
Zdjęcie drona
Wybierz odpowiedniego operatora drona

 

Mogłoby się wydawać, że na decyzję o współpracy z konkretnym operatorem wpływa głównie jego portfolio oraz cena za usługę. Zwykle, te dwa czynniki wystarczą, ale czy na pewno? My zalecamy sprawdzić także pozostałe informacje o operatorze.

Jednym z najważniejszych elementów, o którym trzeba wiedzieć to fakt, iż każda osoba wykonująca komercyjny lot bezzałogowym statkiem powietrznym musi posiadać świadectwo kwalifikacji UAVO, które potocznie określane jest jako licencja operatora drona. Ten dokument daje pewność, że pilot zna prawo lotnicze a realizacja zlecenia przebiega zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Warto pamiętać także, że posiadanie przez pilota aktualnego ubezpieczenia OC oraz AC, czyli tzw. AreoCasco, zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania lotów.

Operatorzy w Polskiej Bazie Dronów posiadają różne rodzaje dronów, przez co każda z zaproponowanych ofert wykonania zlecenia, może być precyzyjnie dostosowana do potrzeb klienta. Czasami w zupełności wystarczą ujęcia wykonane niewielkim quadrocopterem z wbudowaną kamerą, jak np. Phantom 4, który bez problemów poradzi sobie z małymi zleceniami. Do dużych produkcji warto zainteresować się większymi maszynami, które mają możliwość podpięcia osobnej kamery np. pełnoklatkowej lustrzanki, gdzie jakość zdjęć czy nagrań jest na znacznie wyższym poziomie. Co ważne dużymi wielowirnikowcami operują zwykle 2 osoby – pilot oraz operator kamery – przez co kadry są dużo dokładniejsze. Warto też zauważyć, że duże drony, które zwykle mają sześć, osiem a nawet więcej silników, mają też większą moc i masę własną, dzięki czemu skutecznie radzą sobie nawet z silnym wiatrem.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o operatorach Polskiej Bazy Dronów, przejdź do zakładki Operatorzy, gdzie możesz odwiedzić wizytówki interesujących Cię firm i sprawdzić ich ofertę oraz portfolio, a co więcej, także skontaktować się bezpośrednio z nimi.

 

Fotografia

 

 

Dziedzina fotografii to bardzo rozległy temat, a zdjęcia lotnicze to tylko jedna z jej gałęzi, która ciągle poszerza zakres swojego zastosowania. Ujęcia z drona nie są już rzadkością i pozwalają fotografom w efektowny sposób urozmaicić swoje sesje zdjęciowe. Ten rodzaj zastosowania multikopterów jest bardzo często wykorzystywany w różnego rodzaju reklamie, zwłaszcza nieruchomości, obiektów turystycznych czy promocji miast.

Cywilne drony obecne są na polskim rynku już od kilkunastu lat, a mimo to ciągle poszerzają listę swoich zastosowań. Technologia cały czas posuwa się do przodu nie zapominając o świecie dronów. Dzięki temu, operatorzy w Polskiej Bazie Dronów wykonują już nie tylko klasyczne zdjęcia ale także zdjęcia panoramiczne, czy nawet zdjęcia sferyczne umożliwiające odbiorcy rozglądanie się 360°, czyli na wszystkie kierunki.

 

Fotografia lotnicza

 

filmowanie

 

 

Obecne na rynku drony posiadają coraz to większe możliwości filmowe, wypierając tym samym klasyczne rozwiązania ujęć lotniczych. Jeszcze kilka lat temu drony opornie latały z dodatkowym  ładunkiem rzędu 1-2 kg. Dziś ładowność tych maszyn wzrosła kilkukrotnie przez co są w stanie unieść w powietrze profesjonalne i naprawdę ciężkie kamery. Oprócz zwiększenia ładowności oraz wydłużenia długości lotów wyprowadzono również wiele zmian elektronicznych zapewniających większe bezpieczeństwo i precyzję wykonywanych ujęć. Dzięki tej technice świat produkcji filmowych nabrał dużo większych możliwości.

Filmowanie dronem to przede wszystkim wysokiej jakości wystabilizowany materiał, który z powodzeniem jest wykorzystywany w różnych dziedzinach reklamy, filmach korporacyjnych czy obecnie bardzo popularnych weselach z drona.

 

 

Filmowanie lotnicze

Dron na wesele