Fotografia z powietrza 

Nowoczesna fotografia z powietrza

Patrząc kilkanaście lat wstecz, zdjęcia dronem były praktycznie nikomu nieznaną usługą, a do wykonywania podniebnych ujęć wykorzystywano przede wszystkim helikoptery lub awionetki. Cena tego typu zdjęć była bardzo wysoka, dlatego też fotografia z powietrza stanowiła rzadkość, na którą mogli pozwolić sobie tylko nieliczni.

W przeciągu ostatnich kilku lat temat zdjęć z użyciem drona rozwinął się do naprawdę wysokiego poziomu, a ceny tych usług w końcu zaczęły być przystępne. Dzięki tym czynnikom zdjęcia prosto z nieba stanowią coraz bardziej popularną metodę eksponowania zalet miejsc, produktów oraz usług. To także wyjątkowy sposób na uwiecznianie ważnych momentów oraz wydarzeń.

Obecnie fotografie z lotu ptaka, niegdyś trudne do wykonania i bardzo kosztowne, cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem. Zdjęcia z powietrza mogą mieć bardzo różne przeznaczenie. Prywatne dla zaspokojenia własnej pasji i sprawdzenia możliwości technicznych sprzętu, czy komercyjne na potrzeby reklamowe i promocyjne.

Możliwości jakie daje dron do zdjęć

  • Zdjęcia panoramiczne

  • Zdjęcia 360° / zdjęcia sferyczne

  • Modelowanie 3D budynków

Profesjonalne zdjęcia dronem

Zdjęcia z drona dają bardzo ciekawy punkt widzenia, który jest dość niecodzienny i skutecznie przyciąga uwagę widzów. Obraz pozyskany z pokładu multikoptera zdecydowanie daje dużo lepsze efekty, niż kadry osiągnięte przy pomocy tradycyjnych technik fotografii. Jednak aby uzyskać bardzo dobre zdjęcia usługę musi wykonać profesjonalista, a Polska Baza Dronów to miejsce właśnie dla takich osób.

Warto zaznaczyć, że wykorzystanie bezzałogowego statku powietrznego do celów komercyjnych i tworzenia niepowtarzalnych ujęć fotograficznych wymaga posiadania stosownych uprawnień. Świadectwo kwalifikacji operatora (UAVO) umożliwia w pełni korzystanie z możliwości nowoczesnego sprzętu, jakim jest dron.

 

Zastosowanie fotografii lotniczej

Nieruchomości  

Sprzedaż lub wynajem nieruchomości to trudne zadanie, jednak dzięki dronom w ciekawy sposób można pokazać najważniejsze atuty takiego budynku. Jeśli jest to duży obiekt, to poprzez zdjęcia lotnicze można zobrazować teren wraz z aspektami takimi jak dostęp do transportu wodnego, kolejowego autostrady itp.

Inwestycje

Tereny przeznaczone pod inwestycyjne to zwykle większe powierzchnie, których nie sposób w całości sfotografować z poziomu ziemi. Perspektywa lotnicza idealnie pokazuje jakiej wielkości jest oferowany teren oraz co znajduje się w najbliższej okolicy.

Deweloperzy

Nie bez powodu drony wykorzystują także największe firmy deweloperskie w Polsce. Fotografie lotnicze to świetna sposobność dla deweloperów na przedstawienie najważniejszych atutów lokalizacji budynku mieszkalnego, czyli np. pobliskie sklepy, szkoły, przystanki autobusowe.

Eventy

Bardzo dużo zorganizowanych imprez plenerowych poza ujęciami z ziemi urozmaica swoją galerię również o zdjęcia z wysokości. Jest to idealny sposób aby uwiecznić imprezę i zobrazować jej wielkość.

Turystyka

Latające maszyny z podpiętymi aparatami fotograficznymi świetnie sprawdzają się w celu uzyskania ciekawych zdjęć reklamowych dla takich obiektów jak hotele, parki rozrywki, ośrodki narciarskie i inne atrakcje turystyczne. To najprostszy sposób aby pokazać klientom jak wygląda cały obiekt wraz z okolicą. 

 Dokumentacje  

Coraz częściej drony mają zastosowanie w branży budowlanej, zwykle uwieczniając poszczególne etapy prac budowlanych. Jest to szczególnie pomocne przy dużych inwestycjach takich jak dom wielorodzinny, biurowiec czy centrum handlowe

Promocja 

Fotografie lotnicze z dużym powodzeniem cieszą się także wśród władz lokalnych. Wartym uwagi pomysłem w reklamie tego typu obszarów są sferyczne panoramy lotnicze. Takie rozwiązanie pozwala widzowi rozglądać się na wszystkie strony, a wszystko oczywiście z poziomu wysoko ponad ziemią.

Krajobrazy

Niekiedy zdjęcia natury z poziomu ziemi nie wystarczają i aby uchwycić lepsze kadry potrzeba skorzystać z drona. W takich sytuacjach latający sprzęt bywa bardzo przydatny i zwykle bez problemu poradzi sobie z nie osiąganymi dla normalnego fotografa zdjęciami.